Yazılarımız

Veri Akademi

MOBİL UYGULAMALAR GELİŞTİRME

Akıllı telefon, saat, tablet ve diğer teknolojilerin gelişimi “mobil uygulamalar” adında yeni bir yazılım sektörü oluşturmuştur.

Klasik masaüstü yazılım geliştirme adımlarından farklı olan süreçler barındıran mobil uygulamalar için alanında uzman mobil yazılımcılarına, uygulama geliştiricilerine duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır.

Java ile Mobil Uygulamalar Geliştirme

Bilginin giderek evrenselleştiği bir çağda yaşıyoruz. Hızla transfer edilebilen ve mobil hale gelebilen veriler aynı zamanda farklı biçimlerde karşımıza çıkmakta.

Kurumlar, web siteleri üzerinden stabil diyebileceğimiz verilerini paylaşırken, mobil uygulamaları sayesinde kullanıcısını harekete geçirici, satın almayı teşvik edici bilgilerini mobil uygulamalar ile kullanıma sunuyor.

Mobil teknolojilerin hayatımıza hızla ve etkili bir şekilde girmesi ve günlük hayatın bir parçası haline gelmesi, bu sektörün hızla gelişmesini de sağlıyor ve ilgiyi sürekli kılıyor.

Mobil Uygulamaların Önemi

Java ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı

BTK’nın raporuna göre Türkiye’deki mobil abone sayısı Mart 2014 ayı itibariyle tamı tamına 70 milyon 115 bin 287. Bu da %91,5 penetrasyon oranına denk geliyor. 0-9 yaş nüfusu bundan çıkardığımızda ise mobil penetrasyon %100’ün üzerine çıkıyor.

Akıllı telefon ve tablet piyasasındaki bu büyük artış aynı zamanda yazılım dünyasında da büyük yankı bulmaktadır. Dünya çapında 1.2 milyarı aşkın kişi mobil uygulamaları kullanmaktadır.

ABI araştırma şirketine göre sadece 2013 yılında 56 milyardan fazla akıllı telefon uygulaması ve 14 milyardan fazla tablet uygulaması indirilerek cihazlara yüklenmiştir.

Akıllı telefon uygulamalarının %58’i Android, %33’ü iOS, %4’ü Windows işletim sisteminde kullanılırken, tablet uygulamalarında ise %75 iOS, %21 Android dağılımı mevcuttur.

Bir diğer araştırmaya göre 2017 yılına kadar dünyadaki mobil uygulama indirme sayısı 200 milyardan fazla olacağı öngörülmektedir.

Mobil Uygulama Dünyası

Günümüzün sürekli gelişen, dinamik mobil dünyasında akıllı telefonlar, tablet, akıllı saat ve birçok yeni teknoloji ile uygulama yazma konusunda nitelikli developer ihtiyacı da büyüyen sektör ile eş zamanlı olarak artmakta.

Android ve iOS işletim sistemi kullanan teknolojilerin ve bunların kullanıcılarının sayısındaki artış dikkat çekici.

Mobil uygulamalar ve mobil yazılımlar teknoloji dünyasında pek çok kuralın yeniden yazılmasına neden oldu. Akıllı telefon ve tablet kullanımı hem günlük hayatta hem de iş yaşamında çok yüksek oranlara çıktı.

Giderek artan mobil uygulama dünyasında %81’lik pazar payı ile Android işletim sistemi en yüksek orana sahip.

Kullanım oranı ve uygulama sayısı giderek artan mobil uygulamaları için yazılım uzmanlığı mesleği de çağımızın ve geleceğin parlayan bir mesleği olarak karşımıza çıkmakta.

Java ile Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimleri

Mobil uygulamaları geliştirme uzmanı olmak için iyi bir eğitim almak gerekmekte. Bunun için yazılıma dünyasına ilgi duymak, mobil uygulamaları geliştirmek için hevesli olmak oldukça önemlidir.

Veri Akademi’nin düzenlemiş olduğu; Java ile Mobil Uygulamaları Geliştirme Eğitimleri, çağımızın ve geleceğin mesleği olan uzman mobil aplikasyonları geliştiricileri yetiştirmektedir.

Java ile mobil uygulamaları geliştirme eğitimlerinin amacı, değişime ayak uydurmak isteyen ve mobil uygulamalar geliştirmek isteyen kişilerin uzman mobil yazılımcısı olarak sektöre kazandırmaktır.

Siz de iOS, Android, Windows ve diğer teknolojilerin uygulamaları geliştirmek, çağımızın en önemli mesleklerinden birini icra etmek istiyorsanız Veri Akademi ile iletişime geçebilir ve özgün eğitimler ile kısa sürede hayalinizdeki mesleğe sahip olabilirsiniz.

PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ