Veri Akademi

Veri Akademi

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM KULÜBÜ (COMPEC) JAVA VE ANDROİD EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (COMPEC) Veri Akademi ile Java ve Android eğitimlerini tamamladı. 2 ay süren eğitim, 2 farklı eğitmenimizin rehberliğinde gerçekeştirildi.

İki modülde gerçekleşen eğitimlerin ilk bölümünde Java ikinci bölümde ise Android uygulama geliştirme dersleri aktarıldı.

Oldukça verimli bir eğitim süreci geçirdiklerini aktaran COMPEC üyeleri, Java ve Android Uygulama Geliştirme konularında önemli bir aşama kaydettiklerini aktardılar.

COMPEC eğitim direktöri Taha Ercoşkun ile yaptığımız röportajı aşağıda bulabilirsiniz.


Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba, ismim Taha Ercoşkun. Boğaziçi Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum 3. sınıf öğrencisiyim. Boğaziçi Bilişim Kulübü COMPEC'te eğitim direktörü olarak görev almaktayım. COMPEC kısaltmasıyla daha çok bilinen kulübümüz 1994 yılında kuruldu. Kulübümüz, eğitim bilişim, yazılım ve teknoloji alanında etkinlikler düzenleyen bir üniversite kulübüdür.

Veri Akademi'den Hangi Eğitimleri Aldınız?

Öncelikle Java Eğitimi aldım. Java eğitiminde giriş seviyesinde programlama mantığını öğretildikten sonra Java'nın nasıl yazıldığını, karşımıza gelen problemlerin Java diline nasıl dökülebileceğini öğrendim. Java Eğitimini tamamladıktan sonra Android Uygulama Geliştirme Eğitimi aldım. Bu eğitimde geliştirme kitlerinin nasıl kullanılacağını öğrendim ve kendi telefonumda da çalışan uygulamalar yazabildim.

Neden Java ve Android Eğitimlerine İhtiyaç Duydunuz?

Gittikçe bilişime daha muhtaç hale gelen bir zamanda yaşıyoruz. Amerikan başkanı dahil herkes programlamanın ne kadar önemli olduğunu ve de geleceğimizin buna dayandığını söylüyor. Benim bölümüm de Bilişim üzerine bir bölüm: Yönetim Bilişim Sistemleri. Ben de ileride kullanabileceğimi düşünerek bu eğitimlerden kazandığım programlama bilgilerini, sistem yönetimi bilgilerini ileride bana faydası olduğunu düşünerek aldım bu eğitimi. Eğitim tamamlandıktan sonra da görüyorum ki amacıma ulaşmışım.

Java ve Android Eğitimlerinin Size Katkısı Nasıl Oldu?

Öncelikle bir programlama temelim oluştu ve kodlama mantığını öğrendim. Karşıma gelen sorunların, problemlerin nasıl algoritma mantığıyla kodlamaya döküleceğini, sorun çözümünün nasıl programlamayla daha kolay olduğunu fark ettim. Bu bana hem öğrencilik hayatımda; çünkü bilişim üzerine de bir bölümde okuyorum, hem de ileride meesleki hayatımda birçok fayda sağlayacak. Artık daha analitik düşüneceğim belki de ve programlama mantığını hayatımın her köşesinde kullanabileceğim.

Veri Akademi İzlenimleriniz Nelerdir?

Gerek derslerin bana kattıkları olsun, gerek hocaların ilgisi olsun, gerekse verilen dokümanların kalitesi olsun gerçekten ben amacıma ulaştığımı düşünüyorum Veri Akademi'nin derslerinden sonra. Bu yüzden bu alanda ilerlemek isteyen yahut programlamayı öğrenmek isteyen herkese Veri Akademi'yi öneririm.

Veri Akademi olarak biz de Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü COMPEC'e teşekkür ediyoruz.

Katılımcı Görüşleri Listesi İçin Tıklayın

 VERİ AKADEMİ