Yazılarımız

Veri Akademi

TELEFON UYGULAMASI YAPMA

Son yıllarda mobil uygulamalara olan ilgi nedeni ile internet sitelerinizin ziyaretçilerinde mobil ve tabletlerden giriş yapan kullanıclarda bir artış söz konusu.Bir youtube kanalına sahip olduğunuzu varsayalım ve bunu anroid cihaz kullanıcılarına en kolay yoldan sunmak istiyorsunuz.Uygulama ne olursa olsun artık Android uygulaması yapmak eskisi kadar zor bir iş değil ve hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan kendi Anroid uygulamanızı hazırlayabilirsiniz.

Bunun için kullanacak olduğumuz servis "AppsGeyser" olacak.AppsGeyser hiçbir ücret talep etmeden uygulamanızın hazırlanması, Google Play'de yayınlanmasını ve uygulamadan gelir elde etmenize yardım ediyor.Sizler ile Android uygulama yapım aşamalarını birlikte inceleyeceğiz ve kolayca sahip olduğunuz blog veya ihtiyaçlarınız için Android uygulamanıza sahip olacaksınız.

adım

Servisin anasayfasına giriş yaptığımızda karşımıza gelen butonlardan "Create Now" butonuna tıklıyoruz.Bu buton bizi Android uygulamamızı hazırlamak için detaylı bilgiler ile mevcut sayfaya yönlendirecek.

adım

Görebileceğiniz gibi bu bölümde birden fazla seçenek bizleri karşılıyor."Website" linkine tıklayarak devam ediyoruz.Akabinde website bölümü ihtiyaçlarımızı karşılamaz ise, alternatif seçenekleri deneyebilir, ve bize uygun olan uygulamayı yapabiliriz.

adım

Şimdiki bölümde doldurmamız gereken bilgilerimiz sırası ile web sayfamızın adresi, Android uygulamamızın ismi, uygulamanın açıklaması, ikon simge seçimi, ekran düzeni ve uygulamanın kategorisini belirlemek. Özellikle uygulama için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında uygulama için özel bir ikon isteyenler kendi ikonlarını seçebilmesi ve uygulamanın dikey "Vertical" veya "Horizontal" yatay olarak çalışması önemli ve dikkat edilmesi gerekenler arasında.Seçim yapmak istemiyorsanız "Auto" seçeğeni ile varsayılan olarak bırakabilirsiniz.

Doldurduğunuz tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan eminseniz "Create App" butonuna tıklayarak devam edin.

adım

Sırada iletişim ve ad soyad bilgilerini doldurmaya geldi.Bu sayfadaki formu doldurduktan sonra e-posta haberleri almak istemiyorsanız "Subscribe me to Newsletter" kutusundaki tik işaretini kaldırın ve "I agree with the Terms of Service" kutucuğunu işaretledikten sonra "Sign up" butonuna tıklayarak devam edin.

Eğer facebook hesabınız ile devam etmek isterseniz formu doldurmadan "Connect" butonuna tıklayabilir ve Facebook hesabınızdan istenilen izinleri verebilirsiniz.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra uygulamamız hazırlanmıştır.Aşağıda göreceğiniz ekran görüntüsündeki gibi direk olarak uygulamanızı .apk formatında bilgisayarınıza indirebilir, QR kodu ile telefonunuza indirebilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

adım

Bu bölümde "Publish" seçeneğini tıklayarak uygulamayı Google play'e nasıl yükleyebileceğinize dair aşamalar yer alıyor.

Ekranda bulunan "Monetize" butonu uygulamanızın içerisinde reklamlar ekleyerek gelir elde etmenizi sağlıyor ancak yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olmadan bunu yapmanızı önermiyoruz.

Android uygulama adımlarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız.Üretilen uygulamadan memnun değilseniz en başa dönerek "Website" dışındaki seçenekleri deneyebilir ve Android uygulamanız için en uygun olanı bulabilirsiniz.


PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ