Yazılarımız

Veri Akademi

PROGRAMCILIĞIN ÖNEMİ

Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği verilerine göre bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki istihdam oranı her geçen yıl daha da artıyor. Derneğin “Atılım için Bilişim” raporundaki rakamlara bakıldığında sektörün hızla büyümesi durumunda 2023 yılına kadar 400 bin kişilik istihdam sağlaması bekleniyor.

Sürekli değişen bilgisayar teknolojileri karşısında programcılık, her zaman heyecan verici ve önemini artırarak devam ettiren bir alan olmuştur.

Bilgi Sistemleri

Bilgisayar programcıları, bilgisayar sistemlerinin nasıl ve neden çalıştığı hakkında tam bilgiye sahiptirler. Bilgisayar programcıları, bilgi sistemlerinin, alt yapılarının nasıl kurulduğunu ve kullanılacağını iyi bilirler, ekipman ve aksesuarları maksimum limitasyon ile kullanırlar.

Yaratıcı Platform

Programcılık, problem çözme, yaratıcılık ve eğlence gibi alanlarda kendinizi gösterebileceğiniz en uygun platformlardan birisidir. Programcılar; video oyunları geliştirir, yeni iş fikirleri için animasyon ve grafikler oluşturur veya belirli problemleri programatik düşünce ile kolayca çözerler.

İnteraktif Eğitim

Programcılık özellikle web geliştirmede, sistem kaynaklarına ve masaüstü uygulamalarına erişim sağlayabilecek interaktif web uygulamaları kullanımına olanak sağlar. Online öğrenme programları ve uygulamaları kullanımı, mesafeleri ortadan kaldırarak, her yerden öğretim yapılma imkanı sağlar. Günümüzde başlıca eğitim kurumları, online eğitim programlarını bilgisayar programcılarına borçludurlar.

Geleceği Tanımlama

Günümüzde uygulanan bilgisayar programları ve bunların temel ilkeleri; ses-tanıma, görüntü tanıma, yapay zeka ve diğer gelişmiş teknolojiler gibi teknolojiler, günlük hayatı etkilediği gibi gelecekteki teknolojileri de etkileyecektir. Gelecekte bilgisayar teknolojileri her insanın hayatında bugünkünden daha etkili bir şekilde yer alacak ve bu sistemleri programlamak da önemini daha da çok artıracaktır.

Makina Dili

Bilgisayarlar sayılar ile çalıştığından beri, programlama kişiye makina dilinin insanların okuyabileceği formatta olmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda programlama hataları azaltma şansı vermekte ve hata ayıklama ve düzeltme ile kaybedilen zamanı da geri kazandırmaktadır.

Sonuç olarak; programlama önümüzdeki yüzyıllarda önemini artıracak bir bilgisayar teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bilgisayar programlama becerilerinizi geliştirmek ve kariyerinizde artı bir değer kazanmak istiyorsanız Veri Akademi ile bilgisayar programlama eğitimlerini bu işin uzmanından alabilirsiniz.

PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ