Yazılarımız

Veri Akademi

ANDROİD UYGULAMA YAPIMI

Günümüzde artık teknolojik ürünler gittikçe küçülmektedir. Bu küçülmenin performansa veya kullanılabilirliğe etkisi yok denecek kadar azdır. Öyle ki bu yönde yapılan çalışmalar gittikçe daha kaliteli ve insanların ihtiyaçlarını karşılayan özelliklere sahip ürünler olarak bizlere sunulmaktadır. Bu yazımızda Android uygulama nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Android Uygulama Geliştirme

Her yaştan insanın günün hemen her saatinde elinden hiç düşürmediği ve artık çoğu işlemlerin çevrimiçi olarak gerçekleştirildiği akıllı telefonlar bizlere birçok kapıyı açmaktadır. İletişimden haberleşmeye, iş takibinden kurumsal işlemlere kadar günlük hayatın birçok yükü bu cihazlara yüklenmiş durumda. Bütün bunlar düşünüldüğü zaman ortaya farklı bir görüntü çıkmaktadır.

Android Uygulama Geliştirme

Yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı artık son zamanların popüler konusu Android uygulamalar yapma olarak karşımıza çıkmaktadır. Artık çoğu kimse sahip olduğu bu akıllı cihazları nasıl kontrol edebilirim düşüncesine sahip olmaya başlamıştır. Bunun bir sonucu olarak özellikle birçok kişinin akıllı telefonlarında yer alan Android için uygulama yapma fikri dikkat çekici derecede artış göstermektedir.

Android Uygulama Yapımı İçin Neleri Bilmek Gerekir?

Android de uygulama yapma için istekli olanların bilmesi gereken en önemli nokta muhtemelen şu olacaktır: Uygulamaya konulacak mobil program geniş kitlelere hitap edeceği için uygulama tasarım ve geliştirme işlemlerini detaylandırmak ve karşılaşılabilecek hata ve sorunların tespiti için test aşamasına çok zaman ayırmak faydalı olacaktır. Böylelikle geniş kitlelere hitap eden uygulamalar geliştirilebilecektir.

Android Uygulama Yapımı İçin Neleri Bilmek Gerekir?

Bu konuda aşağıdaki durumlara dikkat edilmesi faydalı olacaktır:

  • Her zaman güncel olma

  • Güvenlik geliştirmelerini devam ettirme

Aynı zamanda Android uygulaması yapma konusunda çalışmalar yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu mobil uygulamanın geliştirilmesi ve güncel tutulması için gerekli çalışmaların yapılması olacaktır. Çünkü insanlar bir uygulamanın stabil olmasından ziyade güncel olarak sunulmasını önemsemektedirler. Özellikle gün geçtikçe yeni ve farklı çalışmaların ortaya konulması değişimi ve gelişimi zorunlu kılmaktadır.

Android Program Yapma Sitesi

Son zamanlarda yapılan araştırma ve çalışmalar sonucunda uygulama geliştiricilerin işlerini kolaylaştıran web siteleri bulunmaktadır. Öyle ki herhangi bir programlama dilini bilmeye gerek kalmadan mobil uygulamalar geliştirilebilmektedir. Kimi Android uygulama yapma sitesi ücretsiz hizmet sunarken kimisi de belli bir aşamaya kadar ücretsiz olup daha ileri düzey geliştirmeler için üyelik ücreti isteyebilmektedir. Siz de bu tarz sitelerden farklı ve kullanıcı dostu uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Android Telefonlar İçin Web Sitesi Yapımı

İnternetin dünyamıza girmesiyle çok farklı bir yaşam oluşmuştur. İnternetle beraber bizlere sunulan web siteleri ile artık birçok işlem elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Akıllı telefonlarla birlikte bu durum daha da gelişmiş durumdadır. Fakat bu aşamada Android site uygulaması yapma konusunda bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

  • Web sitesinin akıllı telefonlar için uygun hale getirilmesi

  • Bütün akıllı cihazlar için kontrolün yapılması

Son zamanlarda akıllı telefon ve tablet gibi cihazların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen web sayfalarında bazı sorunlarla karşılaşılmıştır. Özellikle görünüm açısından yaşanan sıkıntılar HTML5 teknolojisinin geliştirilmesiyle önemli ölçüde giderilmiştir.

Android Telefonlar İçin Web Sitesi Yapımı

HTML5 kullanılarak geliştirilen web sayfaları Android uygulama yapımında karşılaşılan sayfaların görüntülenmesi ve okunabilirliğindeki eksikliklerin giderilmesi adına oldukça yararlı geliştirmeler olarak bizlere sunulmaktadır.

Android Uygulama Eğitimi

Android uygulama yapımı konusunda bilgi sahibi olmak ve bu yönde çalışmalar yaparak tecrübe edinmek günümüz bilişim dünyası için gerekli bir durumdur. İnternet ortamında yer alan birçok kaynakta Android uygulama yapma dersleri bulunabilir.

 Android Uygulama Eğitimi

Bu derslerde sunulan Android uygulama yapma programları içerisinden günümüzde en popüler olan seçmeniz yararlı olacaktır. Çünkü birçok kişi tarafından kullanılan bir programın seçilmesi herhangi bir hata ya da sorunla karşılaşıldığından daha hızlı ve pratik çözümler bulabilmeyi kolaylaştıracaktır.

Android mobil uygulama yapma günümüzde ve ileride popülerliğini koruyacak bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu konu üzerinde yoğunlaşıp herkese hitap eden uygulamalar geliştirebilirsiniz.

PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ