Yazılarımız

Veri Akademi

NEDEN PROGRAMLAMA ÖĞRENMELİYİZ?

Bilgisayar programcılığı becerilerini bilmek, bilgi teknolojileri, araştırma laboratuvarları, yazılım geliştirme ve bunun gibi birçok sektörde kariyer yapma ve iş bulma olanağı sağlar.

Neredeyse bütün işletmeler, yazılım programlarını yazmak, güncellemek, düzenlemek ve problemleri çözmek için bilgisayar programcılarına ihtiyaç duyarlar.

Günümüzde bilgisayar bilimleri ve programcılığı hakkında eğitim almış kimselerin öneminin önümüzdeki yıllarda artacağı ön görülmektedir.

Esnek bir Kariyer

Bilgisayar programcıları çok farklı endüstri kolları arasından kariyer seçimi yapabilir. Bunlar; yazılım geliştirme endüstrisi, sağlık hizmeti bilgi teknolojileri, endüstriyel test laboratuvarları, güvenlik hizmetleri ve havacılık/askeri hizmetleri gibi heyecan verici çalışma alanlarıdır.

Bilgisayar programcıları ayrıca; insan-bilgisayar etkileşimli bilişim alanında, makina öğrenme ve sayısal biyoloji alanlarında takımların birer kilit üyesi olarak çalışırlar.

Kârlı bir Yatırım

Gelecekteki önemi giderek artacak olan bir işte çalışma memnuniyeti ve dolgun bir maaşla çalışma ayrıcalığına sahip olun.

75 milyonu aşan Türkiye nüfusunun 35 milyonu bugün bilgisayar teknolojileri ile doğurdan veya dolaylı şekilde bağlantılı. Yani nüfusun hemen hemen yarısı internet kullanıcısı.

Dünyadaki sıralamamız 12. Dijitalleşmenin ülke ekonomisine katkısı yaklaşık 17 milyar TL olarak tahmin ediliyor. Bu katkının 2017 yılında 64.3 milyar TL’ye çıkacağı öngörülüyor.

Güvenli ve Rahat Bir Meslek

Bilgisayar programcılığı ve bilgisayar ile ilgili çalışma alanlarının 2008-2018 arasında yüzde 32 oranında pazardaki önemini artırması beklenmektedir. İnternet, ağ ve web uygulamaları alanında uzmanlaşmış programcılar bu alanda en çok aranan kimseler olacaktır.

Evden Çalışma - Home Office

Bilgisayar programcıları evden çalışma imkanı gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Birçok programcı pozisyonu gereği işinde sadece bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Bilgisayar programcıları isteğine göre home office şeklinde çalışabilir veya işin durumuna göre müşteri taraflı bir merkezde çalışabilir.

Önde Olun

Programcılık bilginize göre kariyerinizde yükselebilir ve daha yüksek pozisyonlar elde edebilirsiniz. Bir programcı olarak; bilgisayar programı geliştirme özelliklerine ek olarak, proje yönetimi, bilgi teknolojileri sistemlerini yönetme ve yeni sistemler tasarlama gibi alanlarda becerilerinizi yükseltebilirsiniz.

Bilgilerinizi Kendiniz için Uygulayın

Problem çözümü ve program güncelleme gibi özelliklerinizi kullanarak kendi bilgisayarınızdaki problemleri kendiniz çözün. Kendi programınızı yazma, geliştirme ve güncelleme gibi programcı özelliklerinizi uygulayarak; kendi işinizi kendiniz görün.

Sonuç olarak; dijitalleşme ve bilgisayar teknolojilerinin önemi, önümüzdeki yüzyıllarda önemini daha da artıracak bir saha olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siz de bilgisayar programlama becerilerinizi geliştirmek ve kariyerinizde artı bir değer kazanmak istiyorsanız Veri Akademi ile programcılık eğitimlerini edinerek kariyeriniz için fırsatlar yaratabilirsiniz.

PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ