Yazılarımız

Veri Akademi

NASIL BAŞARILI PROGRAMCI OLUNUR?

Başarılı bir programcısı olmak için yıllarca bu işin içinde bulunmak bir zorunluluk değildir. Bir işveren bir programcıyı işe aldığında kaliteli kod yazma ve uygulama becerisine bakmaktadır.

Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’ne göre katma değerli hizmetler olarak nitelendirilen bilgi teknolojilerinin payı 2023’de yüzde 46 olacak. Çalışan sayısı da buna paralel olarak 400 binlere çıkacak ve 40 milyar dolarlık bir hacme ulaşılacak.

Bu veriler bilgisayar programcılarına duyulan ihtiyacın önümüzdeki yıllarda artacağına işaret etmektedir.

İşverenler Ne ister?

İşverenler, her şeyden çok iyi ve yetenekli bir yazılım geliştiricisi görmeyi isterler. Gerek evinizde kendi öğrendiğiniz bilgiler olsun, gerekse belli bir eğitim kurumundan almış olduğunuz eğitimler olsun, başarılı bir bilgisayar programcısı olmanız için öz geçmişinize artı değerler katmaktadır.

İşverenler sizden, kaliteli kod yazmanızı, uygulamalar, dokümanlar tasarlamanızı ve bunları etkili bir şekilde harekete geçirmenizi beklerler. Bu beceriler için üst düzey bir üniversite eğitiminin göreceği görevi; öğrenme arzusu, uygulama becerisi ve özel eğitimler de görebilmektedir.

Bilgisayar Programcısı Olmak için Neye İhtiyaç Duyarsınız?

Etkili bir bilgisayar programcısı olabilmek için ihtiyacınız olan şeyler; hızlı bir bilgisayar, tercihen hızlı bir internet ve becerilerinizi harekete geçirecek, temel programlama dilleri hakkında ihtiyacınız olan bilgileri size sağlayacak olan bilgisayar eğitim kursları ve programları.

Bu konuda vereceğiniz en önemli karar, uygulama ve programcılık dili becerilerinizi uygun bir şekilde ortaya çıkaracak planlı bir eğitim programıdır. Yeteri kadar dikkatinizi verdiğiniz takdirde, bu yönergeler ışığında 4-6 ay gibi kısa bir sürede temel düzeyde etkili bir bilgisayar programcısı becerilerine sahip olursunuz.

Üniversite Okumadan Programcı Olmak!

Bir bilgisayar programcısının ihtiyaç duyduğu ilk şey, programları uygulama ve hayata geçirme becerisidir. Yukarıda da bahsedildiği üzere; bir işverenin en çok dikkat edeceği noktalardan birisi budur.

Bir üniversite diploması ilk bakışta artı bir değer olarak gözükse de, ilerleyen zamanlarda, bilgisayar programlama ve uygulama becerileri, günlük hayatta programlamayı hayata geçirme yeteneklerinin daha ağır bastığını göreceksiniz.

Etkili bir Bilgisayar Programcısı Nasıl Olunur?

Yukarıda; kişinin başarılı bir bilgisayar programcısı olmak için atması gereken adımlar gösterilmiştir. Günümüzde bilgisayar programcılığı çok geniş bir iş alanına sahiptir. Her sene binlerce programcı büyük şirketler tarafından yüksek ücretler ile istihdam edilmektedir.

Veri Akademi bu noktada bir bilgisayar programcısının sahip olması gereken bütün bilgileri A’dan Z’ye en etkili ve basit yöntemlerle anlatmaktadır. Sertifikalı eğitim programı ve uzman programlama eğitimcileri tarafından sağlanan programcılık eğitimi ile kariyerinize artı değerler katarsınız.

PAYLAŞ

 VERİ AKADEMİ