Java Web Programlama

Etiket Sayfası

Java Web Programlama Etiketli Sayfalar

Java Programlama

Java, açık kodlu, nesneye yönelimli, platformdan bağımsız, yüksek verime ve seviyeye sahip, çok fonksiyonlu ve adım adım işlenen yani yorumlanan bir programlama dilidir.

C ve C++ programlama dillerinden birçok sözdizimi türetilmiştir. Fakat bu diller daha basit nesne modelleme ve daha düşük seviyeye sahip oldukları için Java bu konuda bir adım öne çıkmaktadır.

Java Programlama Nedir?

Java ile programlama sonucunda oluşturulan uygulamalar herhangi bir bilgisayar mimarisine bağlı olmadıkları için, Java Virtual Machine (JVM) bulunan her yerde çalışabilen bir sınıf dosyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağımsız özelliği ve tekbiçim kütüphane desteği olması Java’yı C ve C++’tan ayıran en önemli özelliklerdendir. Bu sayede güvenli yazılım geliştirme ve işletme ortamı sağlanabilmektedir.

Java İle Programlama

Java, ülke ve dünya kapsamında adını altın harfler ile tarihe kazımış bir programlama dilidir. Java programlama dili bir yarış platformudur. Java eğitimi C/C++ gibi web programlama dillerini 1-0 Java buna müsaade etmez. programlama platformudur. kaynak code bir uygulama geliştirme ortamıdır. Netbeans, diğeri de endüstri standardı bulunan Eclipse Java ile programlama yazılım geliştiricinin Java teknolojisi Java teknolojisi güç katmaktadır Java teknolojisi

 VERİ AKADEMİ