Html5 Css3 Eğitim Seti

Etiket Sayfası

Html5 Css3 Eğitim Seti Etiketli Sayfalar

HTML5 Eğitimi

HTML5 eğitimi: HTML, (Hyper Text Markup Language) Zengin metin işaret dili manasına gelmektedir. HTML, günümüzde internet üzerinde kullanılan en yaygın tabanlı metin dillerinden birisidir.

HTML bir programlama dili değil, işaretleme dilidir. HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yapılamaz. Ancak bu dili yorumlayan programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılır.

HTML5 eğitimi ile HTML'e ilişkin örnekler ve uygulamalar yapılmaktadır. HTML5 eğitimi sonunda web sayfası yapmayı ve düzenlemeyi uygulamalı örnekler ile öğrenirsiniz.

CSS3 Eğitimi

CSS3 Eğitimi: CSS; web dökümanlarına stil eklemek için kullanılan basit bir mekanizma olarak öne çıkmıştır. CSS ana olarak döküman sunumunu döküman içeriğinden ayırmak için tasarlanmıştır.

CSS'in önemi, aynı uygulamaya farklı boyutlardaki ekranlar içeren mobil ve masaüstü tarayıcılardan erişilmesi durumlarında daha da belirgin hale gelmiştir.

CSS'in söz diziminin basit olması ve pek çok İngilizce kelime içermesi nedeni ile web programcıları tarafından tercih edilmektedir.

 VERİ AKADEMİ